5 טיפים לבחירת נישה בתור אפיליאייט

בקבוצת הפייסבוק של שיווק שותפים ובכל האמצעים אני שם לב שיש שאלה שחוזרת על עצמה. איך אפשר לבחור נישת שיווק. אחת הפעולות הראשונות והבסיסיות ביותר של כל אפיליאייט תהיה בחירת השוק, בחירת התחום שבו הוא (או היא) רוצה לעסוק. בכתבה הקרובה אתן לך מספר טיפים איך לבחור נישה, אך לפני כן אסביר בפסקה אחת מה זה בכלל.

מהי נישה בתחום שיווק שותפים?

נישה היא התחום. אם כבר פתחת חשבון באחת מהפלטפורמות כמו קליקבנק ואחרות (אולי פתחת בארץ), יהיה עלייך להתחיל מבחירת מוצר לשיווק. המוצרים מתחלקים לנישות שונות. יש כאלה שהן “פופולאריות” יותר, יש כאלה שהן בעלות מוצרים רבים ויש כאלה שהן מיוחדות ומתאימות לקהלים מאד מסוימים.

השלב הראשון שלך בתור אפיליאייט יהיה לבחור את הנישה בה מתאים לך לשווק. לאחר בחירת הנישה יפתחו לפנייך מוצרים שונים ובהם גם ספרים, הדרכות, קורסים ולעתים גם מוצרים פיזיים. בחירת המוצר לשיווק היא פעולה שאי אפשר להתקדם בלעדיה ולמרות זאת אפשר לראות כי המון אנשים נתקעים דווקא שם ולא מצליחים לזוז. אפשר לבחור מוצר על פי פרמטרים רבים, אך הפעם נתמקד בבחירת הנישה ובטיפים שיוכלו לעזור לך לעבור את הצעד הראשון ביצירת העסק שלך.

טיפ ראשון של אפיליאייט – ללכת על התשוקה

הכי פשוט ונכון הוא ללכת על התשוקה שלך. אם כבר יש לך תחום שמעניין אותך, אין צורך להתפזר ואם יש תחום שאתה מבין בו, יהיה לך הרבה יותר קל לפעול בו. למשל, אפשר לראות שהורים בתחילת דרכם נמשכים לנישת ההורות. בעלי כלבים נמשכים לנישת האילוף ועוד.

ישנם גם אנשים שפשוט אוהבים ללמוד על תחום מסוים. הוא מעניין אותם, הם קוראים עליו הרבה ולכן ברגע שהם מתמקדים בו לצורך יצירת עסק של אפיליאייט, הם מוצאים את המוצר הראשון שלהם בקלות, יודעים כיצד ליצור משפך שיווקי, מדברים עם הקהל בנינוחות וחשוב לא פחות, מתמידים.

טיפ שני לאפיליאייט – לבחור נישה על פי הקהל שלך

אם כבר יש לך קהל, אז הטוב ביותר הוא לשאול את עצמך איזה מוצר יתאים עבורו. אם פתחת וולוג ביוטיוב וצילמת את עצמך משחק משחקי מחשב שונים, ברור שמשחקים ותוכנות יוכלו להיות הכיוון הנכון ללכת אליו. הסיבה לבחור בהם היא שכבר יש לך קהל. במילים אחרות הכוונה היא פשוט לעשות את החיים קלים יותר.

גם אם אין לך היום קהל יעד ואין לך נישה שנבחרה, יש לך אפשרות לחפש נישות שיתאימו לקהל שנמצא בכל מקרה מסביבך. זה הזמן להסתכל מי החברים שלך, מי מקיף אותך בפייסבוק, באלו קבוצות אתה מגיב בדרך כלל ולשקול למצוא נישה שתעניין בדיוק את אותם אנשים (ואותך כמובן).

טיפ שלישי למציאת נישה – בדיקת ההיצע

אין כמו להיכנס לתוך המים העמוקים. בלי לבדוק מה קיים באתרים השונים של השותפים קשה להחליט באיזו נישה להתמקד. כל שעלייך לעשות כדי לצאת לדרך הוא לפתוח חשבון בקליקבנק או JVZOO או ברשת ישראלית ולבדוק מהן הנישות הקיימות ואלו מוצרים יש בכל נישה. ישנן נישות בהן ישנם מוצרים רבים ובאחרות יהיו מעטים מאד.

ההחלטה שלך צריכה להיות מבוססת על מה באפשרותך לעשות בכל נישה. יכול להיות שכבר יש לך רעיון כללי לנישה, אך אין אף מוצר שמעניין אותך למכור בה ולכן היא פחות תתאים לך. יכול להיות שדווקא בחינת המוצרים השונים תעורר בך את ההשראה ותפתור לך את כל הדילמות. פה אפשר להגיד שכל מה שצריך לעשות הוא להתחיל לפעול. בלי להסתכל על האפשרויות שעומדות לפנייך באמת יהיה לך קשה להצליח.

טיפ רביעי עבור אפיליאייט – בחינת מחירים

כפי שכתבתי בטיפ הקודם, בכל נישה יכולים להיות מספר מוצרים, בחלק יותר ובאחרים פחות. לאחר שהסתכלת על הנישות השונות יהיה עלייך לבחון גם את המוצרים ממבט “קר” של כדאיות. אם ישנם מוצרים, גם אם רבים, במחירים נמוכים שהרווח עליהם נמוך (באופן טבעי אם המחירים נמוכים לא תוכל לקבל עמלות גבוהות), מומלץ לחפש אחר נישה שיש בה מוצרים רווחיים יותר.

בהתאם, גם אם המוצרים בנישה הם יקרים, יהיה קשה יותר למכור אותם ולכן לא בטוח שאלו המוצרים הראשונים להתחיל איתם את העסק שלך בתור אפיליאייט. כמובן, אם כבר יש לך קהל (כפי שתיארתי בטיפ השני) אז ייתכן מאד שיהיה לך קל למכור גם מוצרים יקרים ואולי אפילו כדאי להתחיל מהם.

טיפ חמישי לבחירת נישה – בדיקה באינטרנט

זה נשמע פשוט אבל חשוב להבין מה המשמעות של הבדיקה. יכול להיות שיש לך התלבטות בין מספר נישות ובתור התחלה כדאי להתחיל עם אחת בלבד. לאחר הבחירה של הנישה ולאחר שיהיה לך מוצר אפיליאייט לקידום, יהיה עלייך ליצור תכנים שונים, בהם מודעות, מגנט ולכתוב אימיילים בנושא. לכן, חשוב שיהיה לך חומר להתבסס עליו.

אני ממש לא מדבר על העתקה, אלא אל מקור לימוד שאפשר לגשת אליו ולהשתמש בו. מקור נוסף שיעזור לך הוא PLR שאולי תרצה לקנות לצורך הכנת המגנט. אם קשה למצוא חומר על הנושא, הדבר אומר שגם יהיה לך קשה לכתוב עליו וגם שישנו סיכוי שישנם מעט מאד אנשים שמתעניינים בו. אם מצאת נישה שמדברת אלייך, מוצר שהרווח עליו טוב ושיש עליו מידע באינטרנט, זה הזמן לקחת קישור שותף ולצאת לדרך.

מה עלייך לעשות עכשיו?

עכשיו זה הזמן שלך להתחיל. אין ממש סיבה לחכות למה שיבוא אחר כך ואפילו כתבתי לך על כך בפירוט בכתבה: שיווק שותפים למתחילים – הסוד להצלחה בשנת 2018. מעבר לכך, אם יש לך שאלות, אפשר להוסיף כאן בתגובות ולכתוב לי בפייסבוק.

בהצלחה, משה פרקש ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם