איך להרוויח עם שיווק שותפים לאורך זמן

היי, כאן משה עם ההדרכה

איך להרוויח עם שיווק שותפים לאורך זמן

הדרכה זו תתמקד בדרך להרוויח כסף בשיווק שותפים ברמה גבוהה, קבועה ואוטומטית. הדרכה זו מתאימה למי שמתחיל בתחום אך גם לאנשים שכבר צברו מעט ניסיון בתחום ורוצים לעבור ריענון.

הרבה אנשים חושבים שכניסה אל שיווק שותפים אומרת שמדובר בהכנסה נוספת, קלה או הכנסה קבועה ללא מאמץ, אך זו טעות שיכול להיות שהמקור שלה הוא הפרסומים השונים שרצים ברשת.

ישנם שלושה דברים שאנשים לא באמת לומדים ולא מבינים. כאשר אני הכנסתי כסף משיווק שותפים, זה התחיל מקטן ולא היה לי שום ידע כדי ללמד אחרים מה לעשות.

אז איך מרוויחים כסף משיווק שותפים? העיקרון הוא “פשוט מאד”, אני לוקח קישור שותף, משתף אותו, מישהו צופה בו, לוחץ עליו, קונה את המוצר ואני מקבל עמלה. העיקרון הזה נשמע פשוט מאד וזה מה שרוב האנשים כן לומדים על התחום. מה שקורה בפועל הוא שאנשים לוקחים קישורים שונים, מפרסמים באינטרנט וזה טוב, אבל לא מספק מספיק הכנסה.

שלושת המטרות שיש לפעול להשגתן בתחום שיווק שותפים

יצירת הכנסה משמעותית = כמה אלפי שקלים לפחות. כמעט כל המשפחות בישראל יושפעו לטובה מאלפיים-שלושת אלפים שקלים בחודש ויוכלו לצאת לחופש כלכלי, תוך זמן קצר או ארוך עם תוספת של סכום כסף זה מדי חודש.

הכנסה שהיא קבועה = המשימה היא להרוויח כל חודש כסף דרך שיווק שותפים. המטרה היא ליצור הכנסה קבועה שאפשר לבנות עליה ויכולה בסופו של דבר להוביל להחלפת ההכנסה הקיימת וביטחון כלכלי.

אוטומציה = הכנסה שאינה דורשת עבודה במשרה מלאה. כדי להרוויח כמה אלפי שקלים בחודש דרך שיווק שותפים לא נדרשות יותר מכמה שעות שבועיות. אבל, כדי להגיע לזה, יש תהליך שחשוב לעבור אותו ובסדר מסוים.

המשימה הראשונה שנרצה להשיג היא ליצור הכנסה משמעותית, לאחר מכן נרצה שהכנסה זו תמשיך להיכנס מדי חודש, בכל חודש כאשר יכולה להיות תנודה, אך היא תהיה בכל חודש. כדי להשיג את שתי המשימות האלו אנחנו צריכים לעבוד קשה. לאחר שאנחנו מצליחים להשיג את שתי המשימות הראשונות, אנחנו יכולים לעבור למשימה השלישית והיא ליצור תהליך אוטומטי. בשלב זה אנחנו כבר יכולים לפנות לאנשים אחרים שיעשו עבורנו חלק מהעבודה, להשתמש בכלים אוטומטיים והעבודה שלנו יעילה יותר.

ברגע שיצרנו מקור הכנסה אחד, משמעותי, קבוע ואוטומטי, אנחנו יכולים להתחיל ליצור מקור הכנסה נוסף. בכל פעם, התהליך הראשון והשני מחייב עבודה והשקעה.

עשיתי אתגר של שלושים יום בו אני מנסה להרוויח 1,000$ בחודש. האתגר נמשך שלושים יום למשך שעה ביום וזה היה מאתגר מאד. ביום ה-16 עוד לא הרווחתי שקל. המשכתי מספר ימים ולאחריהם הכנסתי 300$ שהשאיר לי רווח של 200$ לאחר כ-20 יום. המטרה של האתגר היה להראות כי קורסים שמבטיחים הכנסה גבוהה בעבודה של שעה אחת ביום פשוט מבטיחים הבטחות שווא.

יש אנשים שעושים קורסים ומרווחים עשרות אלפי שקלים במספר חודשים או אפילו תוך חודש והם אלו שמשמשים לצורך העדויות, אך השאלה שצריכה לעלות היא מה קורה לאחר תקופה זו, האם ההכנסה היא קבועה או חד פעמית? אם ההכנסה באופן חד פעמי גבוהה ואז פתאום אין הכנסה, הדבר יכול להכניס אותנו לחובות ובלאגן וככה היה לי.

ההכנסה שלי הייתה גבוהה באופן חד פעמי, אז טסתי, קניתי דברים, עברתי לדירה יקרה יותר, אבל אז ההכנסה לא הייתה קבועה וכל ההוצאות האלו הכניסו אותי לחובות. באתגר שעשיתי של 30 יום מה שרציתי להראות הוא שלא מדובר בתחביב, לא משחק אלא יש להשקיע. שיווק שותפים זה כן תחום שמאפשר להתפרנס ממשהו שאנחנו אוהבים, אבל זה לא בקלי קלות ובלי להתאמץ. עשיתי את אותו ניסוי גם ב-90 יום ואכן הכנסתי כסף, אך לאחר שהצלחתי עבדתי על יצירת ההכנסה לקבועה.

היום אני יכול להרוויח מעבודה של 6-7 שעות שבועיות, 10-15 אלף שקלים בחודש. זה משהו שמדדתי, עבדתי עם משימות, בדקתי כמה זמן זה לוקח. אך המשימה שלי היא ליצור הכנסה אוטומטית וקבועה, כך שאוכל להרוויח באותו זמן עבודה יותר כסף, כל הזמן. אני עובד הרבה שעות גם היום ואני יודע שזה לא משהו קל ופשוט. אני יודע שיש כאלה שיקראו את הכתבה והיא תגרום להם לוותר על התחום אך אין מה לעשות, עדיף לדעת את האמת מראש במקום להשקיע אלפי שקלים על קורס ולגלות ששעת עבודה ביום לא יכולה להביא את התוצאות הרצויות.

אחרי ההקדמה האגרסיבית והארוכה אני אעבור אל ההדרכה למתחילים ולפשט את הדברים

ההדרכה מתאימה למי שכבר נמצא בתחום שיווק שותפים ובוודאי שמתאימה למתחילים. הטעות הראשונה שאנשים עושים היא שהם מבינים באופן כללי על מה מדובר ומתחילים לפזר את הקישור ברחבי האינטרנט. לפעמים אפשר להרוויח כך כמה שקלים, אך זה קורה רק לפעמים והסכום לרוב לא גדול במיוחד.

הכנסה שכזו היא לא משמעותית ולא גבוהה שהן שתי המטרות הראשונות שיש להגדיר בהקמת העסק שלנו.

הטעות הראשונה היא לפרסם את הקישורים סתם. מדובר בהשקעה שלא מביאה לתוצאות הנכונות. כדי שאנשים יקנו מאתנו הם חייבים לעבור תהליך של שלושה שלבים:

  1. Know
  2. Like
  3. Trust

כדי שמישהו יקנה ממני או מבעל המוצר את המוצר, הלקוח צריך להכיר את המוכר או אותי, לאהוב אותנו, להאמין לנו. דוגמה טובה לרשת היא אמזון, כאשר אנשים רואים קישור של אמזון, הם כבר מכירים את הרשת, אוהבים אותה ומאמינים לה ואז התהליך הזה של שלושת השלבים יכול להיות פשוט יותר מבחינה זו.

המשימה שלנו היא ליצור מערכת יחסים עם הלקוחות. זה מושג שאני משתמש בו הרבה מאד וחוזר עליו. אני כל הזמן בונה מערכת יחסים עם הקהל, בצורה וירטואלית, דרך האתר הזה, קבוצת הפייסבוק, ההדרכות שמתקיימות בשידור חי ועוד.

איך אנחנו יכולים ליצור מערכת יחסים?

כאשר אנו מפזרים את הקישורים שלנו ברשת, אנחנו לא יוצרים מערכת יחסים ולכן ההכנסה שלנו לא תהיה משמעותית ולא קבועה. איך היא יכולה להפוך למשמעותית? אתן דוגמה מתוך השיווק הרשתי שאומר שאני משווק לאנשים שאני מכיר. הרבה יותר קל ללכת לאנשים שאני מכיר כדי להציע מוצר שאני מרוצה ממנו. הסיבה לכך ששיווק זה מצליח היא שאנשים כבר מכירים אותי וסומכים עליי. הם יקנו את המוצר אם הם צריכים אותו. דוגמה נוספת טובה היא כאשר אני ממליץ לחבר שלי על סרט הוא יכול ללכת לאותו הסרט שהמלצתי עליו כי הוא מכיר אותי וסומך עליי.

מחקרים הוכיחו כי שיווק מפה לאוזן זו שיטת השיווק הטובה ביותר. הסיכוי שמישהו יקנה את המוצר לאחר שקיבל המלצה מפה לאוזן, על פי מחקרים, עולה פי 8. כאשר אנשים מעבירים את האי-מיילים שלי לחברים שלהם, יש סיכוי גבוה בהרבה שהם יקנו את המוצר, כיוון שהם קיבלו המלצה על המוצר.

אנחנו צריכים לשים לעצמנו למטרה ליצור מערכת יחסים, עם כל מיני אנשים, מכל מיני מקומות בעולם.

איך אנחנו בונים מערכת יחסים בתחום שיווק שותפים

מחקרים אומרים כי אדם עד גיל 20 מכיר כ-2000 אנשים בשמם הפרטי. ייתכן שאותם 2000 אנשים מכירים אותנו מספיק וסומכים עליי. עם זאת, לא כולם צריכים את המוצר שאני מוכר ולכן הקהל מצומצם מאד. גם אם אני אמכור לכולם, זו לא תהיה הכנסה משמעותית ובוודאי שהיא לא תהיה הכנסה קבועה.

אבל, באינטרנט יש לי אפשרות ליצור קשר עם 1000-2000 איש מדי יום. אלו מספרים גדולים ולא תמיד זה יהיה המספר המדובר אך אני יכול להגיע לממדים גדולים וליצור מערכת בה אנשים מכירים אותי, אוהבים אותי וסומכים עליי. יש לי פוטנציאל עצום של אנשים ויותר מכך, הם רלוונטיים עבור המוצר שאני מוכר.

היום ישנם אלפי גברים ברחבי העולם שמקבלים טיפים ממני בתחום הדייטים. יש לי אפשרות להציע לגברים שרוצים להצליח ליצור קשרים עם נשים מידע ובסופו של דבר מוצר. היום יש לי כ-12000 איש במערכת היחסים ולהם אני יכול להציע מוצרים שהם דומים לשיווק מפה לאוזן וזה כי הם כבר מכירים אותי, אוהבים אותי וסומכים עליי.

מה אנחנו צריכים כדי להצליח ליצור את מערכת היחסים

על מנת להצליח ליצור מערכת יחסים בתחום שיווק שותפים אנחנו צריכים שיהיה לנו תוכן.

ברגע שאני נותן ידע אני גורם לאנשים להיחשף אליי, להכיר אותי, לאהוב את התכנים השונים שאני מפרסם ולסמוך עליי. אני עושה פעולות רבות, בהן שליחת אי-מיילים, פרסום תכנים, שידורי לייב ועוד. אני נותן ערך.

כדי לתת ערך אני יוצר מגנט לידים. כשאני רוצה ליצור מערכת יחסים עם הקהל הרחב, אני מתחיל מפלירטוט ויצירת קשר כללי. הקהל נחשף לתכנים שונים שלי, כולל פרסומים וסרטונים ולאחר מכן אם המידע שלי רלוונטי עבור האנשים, אני רוצה לקבל את הפרטים של האנשים ולשם כך אני מכין מראש מגנט לידים שאומר שאני אתן להם מתנה וכדי לקבל אותה יהיה על כל אחד להשאיר את הפרטים האישיים שלו. לרוב כל שאצטרך הוא כתובת האי-מייל.

אם מדובר למשל בתחום הדייטים, אני יכול להכין מגנט של סדרת סרטונים “שלושה דברים שאתה יכול להגיד לבחורה כדי שהיא תרצה לדבר איתך” או “איך להזמין בחורה לדייט”. כל אלו מעניינים אנשים אשר רוצים להשתפר ביצירת מערכת יחסים עם בחורה. כל מה שאני מבקש בתמורה הוא כתובת האי-מייל של הצד השני וברגע שיש לי אותו אני יכול להרחיב את מערכת היחסים בנינו.

בשביל ליצור יחסים לאורך זמן אנחנו צריכים את כתובת האי-מייל. כדי לפתח את המערכת, אנו צריכים לתת מידע ועוד מידע וכל זה לפני שאנחנו מציעים את המוצר. אנחנו צריכים לתת ערך לקהל שלנו והערך מגיע בתוכן שיכול להיות באי-מייל, בכתבה, בסרטון ועוד. בסופו של דבר אני יכול להציע לקהל לקנות את המוצר שאני מציע.

מה שקורה בתהליך הוא שהקהל מכיר אותי על ידי זה שאני משתף את הסיפור האישי שלי, דרך זה שהוא רואה אותי ודרך האי-מיילים שלי. לאחר מכן, הקהל מתחיל לסמוך עליי, הוא מבין שאני לא רק מפרסם כל הזמן אלא נותן ערך אמתי ובצורה זו אני לא משכנע אף אחד להוציא כסף אלא מזמין אותו לקנות. בסופו של דבר, הם אוהבים את התכנים ואת כל מה שנתתי להם ואז הם כבר רוצים לקנות.

אנחנו אוהבים לקנות אבל אנחנו לא אוהבים שמשכנעים אותנו לקנות

דרך זו מאפשרת לנו להגיע לקהל גדול של אנשים, לגרום להם לסמוך עלינו ובסופו של דבר לקנות. כך אנחנו יכולים להפוך את ההכנסה שלנו למשמעותית וקבועה. ברגע שיש לי את פרטי ההתקשרות של האנשים, אני יכול לחזור ולמכור להם. לא כולם יקנו כל הזמן כל דבר, אך אני יכול להציע מיקס של מוצרים של אותם אנשים וכך להפוך את מקור ההכנסה לקבוע. ככל שההשפעה שלי גדלה כך אני יכול ליצור הכנסה יציבה וכל זה מבוסס על כך שלקחתי מאנשים את כתובת האי-מייל שלהם.

כתובת האי-מייל היא החלק החשוב ביותר בעסק של שיווק שותפים. בנוסף, עוקבים ביו-טיוב גם נחשבים לרשימת תפוצה וגם דף עסקי בפייסבוק או קבוצה סגורה, עוקבים באינסטגרם ועוד. כל אלו יכולים להיות אפקטיביים ורשימת התפוצה היא המשמעותית ביותר.

שלושת הדברים שצריך לעשות:

  • מגנט לידים – להכין משהו שהקהל רוצה ובתמורה אליו ימסור את פרטי האי-מייל שלו.
  • דף נחיתה – דף אשר קורא לאנשים להשאיר את הפרטים שלהם.
  • פרסום – אנחנו צריכים שאנשים יגיעו אל דף הנחיתה.

מי שלא בונה רשימת תפוצה מבזבז זמן וכסף.

אני לא מציע לאנשים להתבסס על השקות כיוון שגם אם ההכנסה בחודש אחד היא טובה יחסית, בסופו של דבר זו לא הכנסה קבועה ולא מספיק משמעותית. רשימת תפוצה היא שתאפשר לנו ליצור הכנסה משמעותית וקבועה.

הפיכת הכנסת שיווק שותפים לאוטומטית

לאחר שהגענו אל הכנסה גבוהה ויציבה, המטרה היא להפוך אותה לאוטומטית וזה לא דורש כמעט זמן השקעה. הפרסום הוא זה שהופך את התהליך לאוטומטי והמטרה היא ליצור חשיפה, אני משקיע בכך שעה ביום והחשיפה היא רק הניצוץ שמדליק את כל התהליך. לאחר שבנינו את הבסיס, השאר קורה מעצמו.

ברגע שיש דף נחיתה, הוא תמיד עובד. מגנט הלידים מחובר למערכת הדיוור והוא תמיד עובד וסדרת האי-מיילים, הפוסטים בפייסבוק והסרטונים, כולם עובדים באופן אוטומטי. כמובן, אני צריך יכול לשפר את התכנים, אך התהליך יהיה אוטומטי.

התהליך הוא תהליך אוטומטי של איסוף לידים, שליחת המגנט והאי-מיילים. הדבר הבא הוא לגרום ללקוחות להמליץ עליי וזה יכול להביא עוד כסף. עסק של שיווק שותפים הוא לא קל אבל הוא פשוט כאשר יודעים כיצד לעשות אותו. המטרה היא להגיע לעסק אוטומטי ואז לגדול.

שאלות ותשובות על שיווק שותפים מתוך ההדרכה

בהדרכה שהתקיימה בשידור חי אפשרתי למשתתפים לשאול שאלות על שיווק שותפים וכאן ריכזתי את מה שעלה במהלך ההדרכה:

ש: האם רשימת התפוצה צריכה להיות של אנשים מאותו קהל יעד?

ת: כן. רשימת התפוצה היא ספציפית לתחום מסוים וברגע שאנו מתפתחים לתחום נוסף, ניצור רשימה נפרדת. האי-מייל צריך להיות רלוונטי לכולם ועסק של שיווק שותפים באינטרנט הוא לא מכולת שיש בה כל דבר.

ש: האם המגנט לידים הוא האי-מיילים?

ת: לא. המגנט הוא המתנה שצריכה למשוך אנשים להשאיר את האי-מייל. הוא יכול להיות מדריך חינמי כתוב או מוקלט. זה יכול להיות קובץ PDF שמלמד שלושה דברים שאפשר לעשות וכל דבר שהקהל ירצה לקבל.

ש: האם יש ליצור את דף הנחיתה דרך תוכנת הדיוור עצמה?

ת: לא חובה. אפשר לבנות את זה במערכות שונות ובאתר ורוב המערכות מתחברות אחת לשנייה. כמתחיל, היה לי נוח לעבוד עם מערכת אחת וזו הייתה גם הדרך הזולה יותר לעשות זאת. אני ממליץ להתחיל ממערכת פשוטה וברורה ואני התחלתי עם VIPLUS שהייתה לי נוחה.

ש: האם אפשר ליצור מגנט לידים גם למוצר שהוא לא שלי?

ת: כן. למעטים יש קורסים ומוצרים משלהם. כל משווק שותפים משווק מוצר שהוא לא שלו ולכן יש ליצור מגנט לידים לתחום ולמוצר המיועד, גם למוצר של מישהו אחר. היום אני משווק מוצר שלי ומוצר של מישהו אחר בצורה זהה ואני בכלל לא מתייחס למי שיש לו מוצר משלו.

ש: אתה מתאר שיווק של מוצר שלך?

ת: לא. אני כל הזמן מתאר שיווק של מוצרים אחרים. שיווק שותפים הוא שיווק של מוצר של מישהו אחר, אך רשימת התפוצה היא שלי ולא של בעל המוצר.

ש: האם יש להכיר את המוצר ואז ליצור את הרשימה?

ת: כן. עלינו לדעת מה המוצר, מהי הנישה ובהתאם לבנות את הרשימה. אי אפשר לבנות רשימה בלי להבין את התחום בו אנו עוסקים. בהדרכה זו רציתי לשים את הדגש איך ליצור את ההכנסה לגבוהה, קבועה ובאופן אוטומטי. לא הסברתי כיצד לעשות רשימת תפוצה אך זו הדרך הנכונה. קודם כל יש למצוא צורך, למצוא את הקהל ולהתאים לו את המוצר הנכון.

ש: מה זה פרסום אורגני בפייסבוק?

ת: פרסום שלא שילמתי עליו כסף. התוכן עצמו, הפוסט, נחשף לאנשים בצורה שאינה בתשלום. למשל, אם פרסמתי סרטון בקבוצה, אנשים נחשפו אליו בלי שאני שילמתי על זה. הפרסום יכול להיות בקבוצה, בדף עסקי, פרופיל אישי וקבוצות של אנשים אחרים.

 

זהו להדרכה זו. יש לך שאלות על שיווק שותפים? משהו להגיד על ההדרכה? זה הזמן להשאיר תגובה ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם