שיווק שותפים – איך מחלקים את הזמן בעסק

כל בעל עסק מתמודד בשלב זה או אחר עם שאלת ניהול הזמן. ישנם אנשים שעבורם ניהול זמן הוא טבעי ופשוט. חלקם נולדו כאלה, לחלקם היו הורים פרודוקטיביים במיוחד ואחרים למדו זאת (בדרך הקלה או הקשה). שיווק שותפים הוא תחום אשר לא פעם מעלה אצל בעלי העסקים את השאלה איך לחלק נכון את הזמן.

בין מה למה יש לחלק את הזמן בעסק של שיווק שותפים ובכלל

לפני ההבנה כיצד נכון לחלק את הזמן בעסק, חשוב להבין מה בכלל גורם לכך שסוגיית הזמן עולה על הפרק. כל עסק ובוודאי גם עסק של שיווק שותפים, דורש מבעליו פעולות רבות ואפשר לחלק אותן באופן כללי לשלוש:
לימוד
• ביצוע
• שיפור

לימוד

הליך הלימוד נמצא בכל עסק כאשר עקומת הלמידה מדהימה. בתחילת העסק, ההשקעה בלימוד גבוהה במיוחד ודורשת הרבה זמן. בתחילה יש צורך להבין מהו התחום, להכיר את הטכנולוגיות השונות, להבין מה לעשות ובמילים אחרות, ללמוד וללמוד. מה שכיף בלמידה הוא המהירות בה הכול קורה. זה לא משנה אם מדובר בעסק של שיווק שותפים או כל עסק אחר, תמיד יש צורך ללמוד, אך בתחילת הדרך יש להשקיע בכך יותר מאשר בהמשך הדרך.
הסיבה לכך שההשקעה יורדת בלמידה היא לא שאין דברים חדשים ולא שאין מה ללמוד אלא שישנו הרגל של למידה ופעולות מסוימות הופכות לקלות יותר. למשל, בכל הנוגע לעבודה עם תוכנות חדשות, יותר קל להבין אותן לאחר שכבר עובדים עם תוכנות מאשר ללמוד לעבוד עם הראשונה, כי הרעיון הכללי חוזר על עצמו. לכן, אפשר להגיד כי בהתחלה הלמידה דורשת יותר משאבים ועם הזמן היא הופכת לטבעית יותר ודורשת פחות זמן.

ביצוע

הביצוע של הפעולות השונות הוא הכרחי בכל עסק. אין זה משנה אם מדובר בעסק שנותן שירות ומתקשר אל לקוחות פוטנציאליים או אם מדובר בעסק של שיווק שותפים שדורש יצירת משפך שיווקי. בפועל, יש פעולות שחייבות להתבצע וזה לא משנה אם מדובר בתחילת הדרך או לאחר שנים של עבודה.
במקרה של שיווק שותפים, אפשר לאורך זמן להתפתח לעוד מוצרים ועוד נישות. מה שקורה בדרך כלל הוא שהפעם הראשונה של יציאה עם מוצר לוקחת יותר זמן מאשר המוצר השלישי והרביעי. גם כאן, לאחר שכבר בוצעה פעולה, קל יותר לבצע אותה שוב ועם מוצר אחר (או אותו מוצר רק בצורה אחרת). כך או אחרת, תמיד ישנן פעולות שיש לבצע והן תמיד ייקחו זמן.

שיפור

פעולה נוספת בעסק שיש להקדיש לה זמן היא פעולת השיפור. נתרכז בעסק של שיווק שותפים ונגיד שגם לאחר שפרסמנו מודעה, נצטרך לעקוב אחר התגובות ולראות כיצד אנחנו יכולים לשפר את התוצאות. ממש בתחילת הדרך עוד אין לנו מה לשפר כך שבמקרה של סעיף זה, ככל שאנחנו עובדים יותר זמן, כך סעיף זה ידרוש יותר זמן.
חשוב לזכור כי השיפור של הפעולות שלנו נועד להעלות את העסק שלנו שלב נוסף. הוא מאפשר לנו ליצור מודעות טובות יותר, להוציא פחות כסף ולהרוויח יותר. את זה אפשר להשיג רק בעזרת תשומת לב והבנה כי חשוב להקדיש זמן לפעולת השיווק.

סיכום ביניים

ישנן פעולות רבות בכל עסק ופה ביצענו חלוקה כללית לשלוש. שתי הפעולות שצוינו בתחילה: לימוד וביצוע, הן פעולות אשר בתחילה ייקחו מאתנו זמן רב, אך בהמשך הדרך פחות זמן והפעולה השלישית, שיפור, כמעט ולא תדרוש מאתנו זמן בהתחלה ולאורך ההתפתחות של העסק תתפוס חלק נכבד יותר.

איך להתמודד עם כל המשימות בעסק של שיווק שותפים

על אף שהכתבה הזו יכולה להתאים לעסקים רבים, הבלוג מרכז בשיווק שותפים ולכן הגיע הזמן לתת עצות איך להתמודד עם המשימות הרבות שיש בעסק:

1. הבנה במה חשוב להשקיע את הזמן שלך

כפי שנכתב, ישנם שלושה דברים שדורשים ממך זמן ועלייך להכיר אותם ולהחליט כמה מהזמן שלך יתפנה עבור כל סעיף. הכי קל זה לקבוע באחוזים כמה זמן יושקע בכל אחת משלושת המשימות. בתחילת הדרך, ייתכן מאד שהחלוקה תהיה 50% למידה, 40% עשייה ו-10% שיפור. זה אומר שעל כל 10 שעות של נתינה עבור העסק שלך, 5 שעות יוקדשו ללמידה, 4 שעות לביצוע משימות ושעה אחת לשפר את מה שכבר ביצעת.

2. ניתוק לצורך עבודה בלבד

בוודאי כבר יצא לך לשים לב שיש מסביבך אינספור גירויים. פעם, זה היה טלפון בלבד (מי זוכר את התקופה הזו?) אבל היום אלו הרשתות החברתיות, מיילים שנכנסים, הנייד שמעלה עדכונים ועוד… כדי להצליח לנצל את הזמן שלך עלייך להתנתק. להגדיר זמן עבודה ולעבוד. אם הנייד חייב להיות לידך, עדיף שהמסך יהיה כלפי מטה, כך לא יקפצו לך על העדכונים ובמחשב אין כל סיבה לפתוח את כל האתרים המעניינים, להפך, לסגור כל מה שלא נחוץ ורק לעבוד.

3. יום עבודה קצר

עדיף לעבוד ביעילות למשך שעתיים על פני עבודה לא יעילה במשך עשר שעות. במקרה זה ריאליות היא רעיון מצוין. גם אם נדמה לך שיש לך את כל היום כדי לעבוד, עלייך לשאול אם בפועל באמת תשב על העסק שלך ללא הסחות דעת במשך כל הזמן הזה. בעולם הפרעות הקשב נכון יותר לאתגר את עצמך בזמן עבודה סביר, אבל יעיל והחשוב ביותר הוא לעמוד במשימה.

4. הגדרת משימות קטנות

בעבר (הדי רחוק) היו כמה אנשים שחלמו בגדול. חלקם הצליחו, רובם נחשבו למשוגעים… היום, קל מסרים על הצלחה מסחררת מגיעים מכל מקום ולכן השאיפה שלך לשבור את תקרת הזכוכית, לעשות מלא כסף ולעבוד מעט, כל אילו יכולים לבלבל לא מעט. השאיפה הגדולה שלך צריכה להיות המצפן, עלייך לדעת מהי המטרה הגדולה שלך, אבל… בכל הנוגע לחלוקת הזמן, עלייך להגדיר את המשימות הקטנות. רשימה יכולה להיות יעילה מאד (למשל, להכין דיוור, לבדוק את תוצאות הפרסום הממומן ועוד).

5. יצירת מסגרת במקום שאין מסגרת

עבודה עצמית מהבית יכולה להיות חלום אך גם אתגר לא קטן. ישנם אנשים רבים שמבינים כי קשה לעבוד מהבית כי ישנן המון הסחות (אם זה לא האינטרנט אז הכביסה…). חלק יוצאים החוצה וחלק מבינים שגם בחוץ אין להם מסגרת. לכן, רבים אשר עוסקים בתחום של שיווק שותפים יוצרים לעצמם מסגרת. הם מחפשים “שותפי מידע”, אנשים לחלוק איתם את הידע בצורה הדדית, קבוצה שמתקדמת יחדיו וכך הם יוצרים מסגרת במקום וירטואלי בו אין ממש מסגרות.

6. צרו סביבת עבודה

אם אתם שייכים לאנשים שעובדים “על הדרך” במטבח, בסלון, בבית הקפה ובכל מקום אחר, ייתכן ויהיו לכם הסחות רבות מסביב. ככל שהדבר מתאפשר, כדאי ליצור סביבת עבודה של ממש. מקום משלכם והוא לא חייב להיות גדול ורחב. רצוי שהסביבה תהיה נקייה מדברים שמסיחים את הדעת (ערימת מכתבים שיש לטפל בהם), שיהיה לכם מקום לתלות את המשימות שלכם וכלי כתיבה.

7. תשאירו זמן לתכנון

קחו בחשבון שגם תכנון הפעולות שלכם לוקח זמן. מדובר בחלק ששייך ל”עשייה” בעסק שלכם. אתם לא חייבים כל הזמן לעשות, אתם יכולים גם לחשוב לאן העסק שלכם צריך להתקדם, להבין מה חסר לכם, לחשוב מה עליכם ללמוד. בקיצור, תשאירו זמן לתכנון הפעולות העסקיות שלכם.

הגעת עד כאן?

אם הגעת עד כאן כנראה שהעסק שלך חשוב לך. הוא חשוב גם לי וכאן בבלוג אני מנסה לחלוק כמה שיותר ידע על שיווק שותפים. אם חסר לך משהו, יש לך שאלה, הדרכה או בלוג שנראה לך שיעניין אותך לקרוא, זה הזמן להשאיר לי תגובה ?

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם