שיווק שותפים במסנג’ר

היום אני רוצה לעסוק בהדרכה על מסנג’ר, איך אנחנו יכולים לבנות רשימת תפוצה דרך המסנג’ר. הדרכה זו היא הדרכת הקדמה להדרכה איך בונים רשימת תפוצה אמתית עסקית שמכניסה דולר לכל ליד שנמצא ברשימת התפוצה שלנו. רשימת תפוצה היא חלק בלתי נפרד מהקמת עסק של שיווק שותפים ובכך תעסוק הדרכה קצרה זו.

הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות הוא להיכנס לאתר “chatfuel.com” ולהירשם בחינם. לאחר מכן יש לחבר בין החשבון שנפתח לבין הדף העסקי שלנו בפייסבוק. לאחר שנכנסנו לאתר נעבור אל create a blank chatbot.

הדבר הראשון שנרצה לעשות הוא לחבר את ה”בוט” לבין הדף העסקי ולא לפרופיל האישי. אם יש לנו כמה דפים עסקיים פשוט נצטרך לבחור לאיזה מבניהם נרצה ליצור רשימת תפוצה. אנחנו יכולים להתחבר עם דפים שונים בעתיד ופשוט לנהל את כל הדפים מתוך האתר.

לאחר שבחרנו את הדף המתאים, ניגש אל הכפתור “built” ולהוריד את כל ה”הצעות האוטומטיות” שמופיעות באתר תחת “welcome massage” ותחת “default answer” (שניהם מופיעים בצד שמאל למעלה). לאתר יש צ’ט אוטומטי שהוא ממליץ עליו, אבל אין לנו סיבה להשתמש בו אלא עכשיו המשימה היא ליצור צ’ט משלנו. הצ’ט יקפוץ בשלושה מצבים:

  • כאשר מישהו מגיב לנו בפוסט.
  • כאשר הגולש לוחץ על כפתור בתוך השיחה.
  • כאשר הצד השני כותב לנו בתוך השיחה.

תחילת יצירת הצ’ט שישמש אותנו בעסק שיווק שותפים

השלב הבא שלנו הוא ליצור את השיחות השונות ולשם כך נתחיל בלחיצה על “add block”. לצורך הדוגמה, אני אכתוב שם “מתנה חינמית” ואם אני רוצה, אני יכול להוסיף גם תמונה וכל טקסט שאחליט. בסוף אני אוסיף כפתור או “הנעה לפעולה” אחרת. במקרה של הדוגמה, הוספתי בלוק נוסף של המילה “כן” שהגולש יוכל ללחוץ עליה. ברגע שהגולש לוחץ על הכפתור, הוא יקבל קישור להורדת המדריך.

הגולש יכול לכתוב גם שהוא לא מעוניין במתנה ואני יכול להוסיף תגובה למקרה זה כמו “חבל” או כל אפשרות אחרת.

כרגע, כל מה שיצרנו הוא אופן שיחה ועכשיו אנחנו צריכים להגדיר את הטריגר להתחלת השיחה. כלומר, קודם כל יצרנו את השיח. אם אנחנו מעוניינים לתת מתנה (או במילים אחרות שאנחנו משתמשים בהן בתחום שיווק שותפים “שוחד אתי”) אנחנו צריכים להציע אותה בצ’ט, לתת לגולש אפשרות להוריד אותה ולאחר מכן נחליט מתי הצ’ט יעלה מולו.

לצורך ההגדרה של העלאת הצ’ט נפנה בצד שמאל של המסך אל “set up ai” ונלחץ על “add ai rule” (הפירוש של AI = בינה מלאכותית).

בקובייה השמאלית אנחנו מציינים מה ה”טריגר” שיפעיל את הבוט ובצד ימין נגדיר מה הצ’ט שיעלה מול אותו גולש. זה יאפשר לנו ליצור מענה אוטומטי למי שעולה מולנו בהודעה.

בשלב זה כל מה שאנחנו צריכים זה לבדוק אם הצ’ט שלנו עובד. לשם כך ניכנס אל העמוד שלנו ונבדוק שאכן הוא פעיל.

עכשיו, המטרה שלנו בעסק של שיווק שותפים היא ליצור רשימת תפוצה והשאלה עליה חשוב לי לענות היא איך אנחנו מביאים אנשים לצ’ט.

אנחנו יכולים לעשות “grow” שהוא הכפתור החמישי מצד שמאל. משם נמשיך אל “acquire users from comments”  ונלחץ על “add rule”. זה אומר שכל אחד שיגיב לנו על פוסט בפייסבוק ובתנאים שהגדרנו, יקבל הודעה.

אנחנו יכולים להחליט את סוג התגובות שיובילו להעלאת הצ’ט ולבחור עבור איזה פוסט נרצה להעלות את הצ’ט. כלומר, הוא לא צריך לעלות באופן אוטומטי לכל תגובה אלא אנחנו מחליטים לאיזה פוסט ליצור את הבוט ואם אנחנו רוצים שהוא יעלה בכל תגובה או רק בתגובה ספציפית.

שימו לב – לאחר שהבוט (צ’ט) עלה, אם הגולש בוחר שלא להגיב, הצ’ט לא ימשיך. רק אם תהיה תגובה השיחה תמשיך. כמובן, יש לעודד את האנשים להגיב או במילים אחרות, להניע אותם לפעולה. למשל, אנחנו יכולים לכתוב:

“תודה שהתעניינת, כדי לקבל ממני את המתנה כל מה שצריך לעשות זה להגיב המשך”.

ברגע שאותו מתעניין לחץ או כתב “המשך” (תלוי אם הוספנו כפתור או לא) הצ’ט ימשיך לפעול.

דבר נוסף שאנחנו יכולים לעשות הוא קמפיין מסנג’ר. זה אומר שברגע שהגולש לוחץ עליו נפתח הצ’ט עם הודעה אוטומטית. ההודעה יכולה להיות “תודה שיצרת איתי קשר, כדי להמשיך בשיחה, יש ללחוץ על מתחילים”. זו כמובן רק דוגמה.

הסדר הוא פשוט מאד:

  1. אנחנו קובעים את הפוסטים להם נרצה לחבר את הבוט.
  2. אם אנחנו רוצים אנחנו מגדירים איזה סוג תגובה תעלה את הצ’ט.
  3. ברגע שהתקבלה תגובה על הפוסט הצ’ט עולה באופן אוטומטי.
  4. רק לאחר קבלת תגובה הצ’ט ימשיך לעבוד.

ברגע שהגולש הגיב על הפוסט ועל ההודעה ובכך הוא הביע עניין לקבל מאתנו עוד מידע, הוא יצטרף אל רשימת התפוצה שלנו.

עכשיו אנחנו צריכים להגדיר עוד חלק תחת “broadcast” שהוא הכפתור השלישי בצד שמאל. פה אפשר לנהל את רשימת התפוצה שבעצם נשלחת דרך הודעות בפייסבוק. אני יכול לשלוח הודעה או הודעות.

את ההודעה אפשר לבנות בקלות בצורה שמזכירה את בניית האי-מייל ברשימת התפוצה ואפשר להוסיף טקסט, תמונה ועוד.

לאחר שסיימנו “לתכנת” את הבוט שלנו הדבר הנוסף שאנחנו צריכים לעשות הוא לבדוק שהתהליך עובד כמו שצריך. זהו, פשוט מאד.

ככה אנחנו יכולים לבנות רשימת תפוצה עבור שיווק שותפים וכל זה דרך הפייסבוק, ללא שימוש בתוכנת דיוור מיוחדת. בהמשך נוכל להמשיך לשלוח הודעות לאנשים שהגיבו לתהליך.

 

זהו להדרכה זו. יצירת רשימת תפוצה היא חלק הכרחי ביצירת עסק של שיווק שותפים ולכן חשוב היה לי ליצור את ההדרכה הנוכחית. אם יש לך עוד שאלות, רעיונות ובקשות להדרכות, זה הזמן לכתוב לי בתגובות ?   

פייסבוק
וואטסאפ
לינקדין
אימייל

הגיע הזמן ליישם את כל מה שלמדת?

הכנתי הדרכה בחינם שמראה צעד אחר צעד איך התחלתי מאפס לצאת מהלופ של שכר מינימום ולהשתמש באינטרנט כדי להתפרנס באינטרנט תוך כדי טיול בעולם